WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

  wkładki ortopedyczne

wkładki ortopedyczne

Przez całe życie dźwigają ciężar naszego ciała. Spacerujemy, skaczemy, biegamy – gdyby nie nasze stopy, żadna z tych czynności nie byłaby możliwa. Stopa to cud natury, a nam często nie chce się o ten cud zadbać. Zbyt ciasne, nieprawidłowo dobrane obuwie to tylko jeden z wielu czynników, który wpływa na stan zdrowia stóp, a co za tym idzie – całego ciała. Ponad sześćdziesięcioletnia praktyka, jaką posiadamy w zaopatrywaniu pacjentów w sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny pokazuje, że jednym z najprostszych i naprawdę efektywnych sposobów leczenia schorzeń stóp jest użycie wkładek ortopedycznych. Wkładki ortopedyczne powodują zmianę sposobu pracy mięśni stopy, dzięki czemu wpływają na zmianę motoryki całego ciała. Stosowanie wkładek ortopedycznych w znacznym stopniu poprawia także komfort chodzenia. Prawidłowy dobór obuwia i odpowiednio dopasowanych do niego wkładek ortopedycznych pozwala niwelować schorzenia oraz pozytywnie wpłynąć na harmonijny rozwój układu ruchu, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wkładki ortopedyczne przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wkładki ortopedyczne wykonujemy indywidualnie dla każdego klienta.

Odpowiednio dobrane wkładki do butów stanowią doskonałą ochronę przed płaskostopiem lub korygują już istniejące wady. Służymy państwu naszym warsztatem wkładek ortopedycznych. Indywidualne badanie stóp zapewni doskonałe dopasowanie.

Podczas dopasowywania wkładki staramy się dopasować ją również do obuwia tak, aby wraz z nim tworzyła ona silną konstrukcję utrzymującą stopę we właściwym położeniu. Dodatkowo jeżeli obuwie nie jest specjalnie dostosowane do korekcji wady, poprzez odpowiednie elementy we wkładce wzmacniamy je. Ponieważ wyściółki wewnętrzne w obuwiu mają różne kształty i wielkości, wkładka taka może nie spełniać swojej roli w innym obuwiu. Jeżeli dodatkowo nie jest silnie zamocowana do podłoża, może się nieznacznie przesuwać obniżając korekcję. Biorąc pod uwagę, że stosowane korekcje są w granicach 20- 30 stopni, to już niewielkie przechylenie wkładki spowoduje ich zmniejszenie.Zalecane jest więc osobne zaopatrzenie obuwia domowego, jak i tego, które służy do chodzenia po dworze. Jest to większy wydatek, ale musimy pamiętać, że stopy muszą nam służyć przez całe życie, a czas ich wytrzymałości jest ograniczony.

Wkładki ortopedyczne w odniesieniu do stopy działają korekcyjnie i odciążająco. Mogą wchodzić w skład większego zaopatrzenia ortopedycznego i być wbudowane w obuwie ortopedyczne lub stanowić samodzielne zaopatrzenie.

  Wkładki odciążające stosujemy w przypadkach wyrośli kostnych np. ostróg piętowych, zmian zwyrodnieniowych, gośćca, martwic aseptycznych i innych zmian związanych z miejscową bolesnością. W zależności od potrzeb pacjenta wkładka może spełniać kilka zadań równocześnie np. korygować koślawość stopy, podpierać sklepienia i odciążać miejsca bolesne. Rola wkładek polega na biernym korygowaniu zniekształceń poprzez podparcie stępu i sklepień oraz odciążeniu punktów wrażliwych – utrzymując stopy w poprawnym ustawieniu umożliwiają ich prawidłowy rozwój.

Nie należy jednak przeceniać wkładek jako formy leczenia deformacji stóp. Ich działanie jest ograniczone do czasookresu używania. Postępowanie czynne, zmierzające do odtworzenia fizjologicznych sklepień stóp i wytworzenia odruchu prawidłowej postawy ciała z uwzględnieniem postawy stóp, polega na wzmocnieniu mięśni drogą odpowiednich ćwiczeń oraz właściwym postępowaniu profilaktycznym.

Wśród wkładek działających korekcyjnie wyróżniamy między innymi:
a) wkładki supinujące stęp, stosowane w przypadkach koślawości stóp, przeważnie u dzieci
b) wkładki podpierające sklepienia podłużne – u dzieci i dorosłych
c) wkładki podpierające sklepienia poprzeczne i podłużne, stosowane prawie wyłącznie u dorosłych
d) wkładki pronujące, stosowane w przypadkach stopy szpotawej pochodzenia np. porażennego

  Czynnikami wpływającymi szkodliwie na aparat mięśniowo – więzadłowy stóp i wymagającymi usunięcia lub możliwie maksymalnego ograniczenia, są:
1. siedzący tryb życia, brak właściwej ilości ruchu i wysiłku fizycznego
2. przeciążenie stóp długotrwałą pozycją stojącą
3. przeciążenie stóp w przypadkach nadwagi, otyłości
4. niehigieniczne, niewłaściwe obuwie
   
Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek: 10-18
Ostatnia sobota miesiąca: 9-13
ul.Poznańska 12,
00-680 Warszawa

Transport
Dowóz wybranych towarów do domu klienta
Oferta